• Apartamenty Szczawnica - Szlachtowa
  • Apartamenty Szczawnica - Szlachtowa
  • -->
  • Apartamenty Szczawnica - Szlachtowa
  • Apartamenty Szczawnica - Szlachtowa

Atrakcje w Szczawnicy i okolicy

Szczawnica to piękna uzdrowiskowa miejscowość położona na pograniczu Polski i Słowacji
oraz terenów turystycznych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Tereny te zostały zaliczone do jednych
z najpiękniejszych w Europie.

Znajdują się tu: Pieniński Park Narodowy, Popradzki Park Krajobrazowy, kilkanaście rezerwatów przyrody oraz tereny, które ze względu na swoje wyjątkowe walory przyrodnicze zostały objęte programem „Natura 2000”.

Niezliczone szlaki piesze i rowerowe o różnym stopniu trudności pozwolą na aktywny wypoczynek dla każdego. Jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu jest spływ tratwami, kajakami lub pontonami po rzece Dunajec, który kończy się właśnie w Szczawnicy.

Koleje linowe w Zaskalskim i na górze Palenica dostarczą wielu atrakcji zarówno zimą jak i latem dla naszych gości kolej linowa w Zaskalskim-Arena Narciarska Jaworki- Homole udziela 10% rabatu na karnety i usługi w wypożyczalni sprzętu sportowego. Zjeżdżalnia grawitacyjna na górze Palenica jest jedną z wielu letnich atrakcji bardzo chętnie odwiedzanych przez naszych gości.

Zimą polecamy Państwu kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności o długościach od kilkuset metrów do 1700 m. Wielkim atutem Szczawnicy jest jej lokalizacja na mapie pozwalająca zaplanować wycieczki w okolice Tatr i Zakopanego czy Krynicy, a przejścia graniczne turystyczne za Słowacją, których na terenie Szczawnicy jest kilka, pozwolą na zwiedzanie pięknych zakątków Pienin po „tamtej” stronie.

Jednym z bardziej polecanych szlaków turystycznych pieszo-rowerowych jest droga pienińska prowadząca wzdłuż rzeki Dunajec ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru szlakiem „spływu”. Dla wielbicieli zabaw wodnych na basenach oferujemy mini park wodny w Szczawnicy
oraz w sąsiedztwie baseny termalne w Polsce oraz na Słowacji.

Dla wielbicieli estrady proponujemy odwiedzenie „Owczarni muzycznej” gdzie w niepowtarzalnym klimacie można się spotkać i posłuchać znanych artystów również światowej sławy.
Podczas Państwa pobytu zaproponujemy jeszcze wiele innych atrakcji naszego regionu, pomożemy zaplanować wycieczki, udzielimy fachowych porad.

Dzięki doskonałej lokalizacji naszych apartamentów Pod Lipami oraz dużemu doświadczeniu gospodarzy spędzicie Państwo niezapomniane chwile z poczuciem domowego bezpieczeństwa i z pewnością chętnie będziecie tu wracać. Serdecznie zapraszamy.

, 34-460 Szczawnica - Szlachtowa, ul. Cieśliska 43
zadzwoń +48 18 262 29 02 mob. +48 666 606 857

Google +